Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Masz już prezenty dla najbliższych? Zaskocz bliskich i  dołącz do prezentów eleganckie etykiety na prezenty. Pobierz za darmo tutaj.

Raz w roku nadchodzi ten magiczny czas, gdy spotykamy się w rodzinnym gronie i obdarowujemy się prezentami.  W tym roku przygotowałam też dla Ciebie etykiety na prezenty gwiazdkowe. Pobierz, wydrukuj, wytnij i ciesz się wspaniałym wyglądem świątecznych podarunków.

Piękne etykiety do powieszenia na prezenty

Znam ludzi, którzy mówią, że opakowanie nie ma znaczenia. Nie mogę się z tym zgodzić ani jako grafik, ani jako kobieta, ani jako osoba obdarowywana. Psychologia społeczna używa pojęcia „efekt aureoli”, które oznacza, że jako ludzie mamy tendencję do automatycznego pozytywnego lub negatywnego przypisywania cech na podstawie wrażenia.

W praktyce oznacza to, że to co widzimy jako atrakcyjne na zewnątrz
i ładnie opakowane, uznamy to za lepsze, bardziej przydatne, fajniejsze.

Oczywiście jest to krzywdzące dla źle opakowanych produktów, nieciekawie zaprezentowanych usług a przede wszystkim dla odbiegających od ideału ludzi. Pierwsze kilkusekundowe wrażenie to dla niektórych stety, dla niektórych niestety – ocena po wyglądzie.

Różne kolory etykiet

Weźmy za przykład prezent świateczny. Jak odbierasz prezent włożony do zwykłej, cienkiej, niezbyt ładnej torebki prezentowej, a jak pięknie opakowany podarunek z dobrze dobraną kolorystycznie kokardą? Oczywiście nie wszyscy się nad tym zastanawiamy, ale nieświadomie zaczynamy odbierać podarunek jako lepszy i bardziej się do niego przywiązujemy. Czujemy się lepiej wiedząc, że ktoś się postarał, żeby tak pięknie opakować prezent dla nas i tym samym mamy tendencję do lepszego ocenienia podarunku.

Wszyscy chcemy, aby nasi bliscy byli zadowoleni z otrzymanych podarunków. Dlatego kupując prezenty kierujmy się upodobaniami danej osoby, a nie własnymi. A piękne opakowanie sprawi, że osoba obdarowana poczuje się wyjątkowo.

W tym roku przygotowałam dla Was etykiety na prezenty świąteczne. Starałam się, aby były eleganckie, czyste i nowoczesne. Wykonałam je w dwóch najbardziej popularnych wersjach kolorystycznych, typowych dla świąt, czyli połączenie srebra i czerwieni oraz złota i czerwieni. Srebrne etykiety będą pasować do wszelkich papierów o chłodnej tonacji: szarych, srebrnych, białych, niebieskich, czarnych, fioletowych, różowych. A złote – do papierów utrzymanych w ciepłej kolorystyce, czyli: żółte, złote, pomarańczowe, czerwone.

Mam nadzieję, że etykiety spełnią Wasze oczekiwania i uświetnią prezenty dla Waszych bliskich.

Etykiety na prezenty do wycięcia

Jak wydrukować?

1. Aby uzyskać fajny efekt, wybierz sztywny papier. Może to być kartka błyszczącego papieru fotograficznego, może być papier dekoracyjny o gładkiej teksturze, albo po prostu kartka z bloku technicznego.

2. Podczas drukowania wybierz w ustawieniach drukarki najwyższą jakość druku. To sprawi, że najmniejsze szczegóły będą wyraźne a kolory bardziej nasycone.

3. Starannie wytnij wybraną etykietę i zrób w niej dziurkę. Do tego celu możesz użyć zwykłego dziurkacza, albo dziurkacza ozdobnego, a jeśli nie masz pod ręką żadnego takiego urządzenia, po prostu wytnij małymi nożyczkami dziurkę lub linię, przez którą przełożysz sznurek, wstążkę lub taśmę ozdobną.

4. Następnie napisz imię ukochanej osoby na odwrocie etykiety i przywiąż do prezentu.

Obrazek przedstawia etykiety na prezenty

Pobierz tutaj etykiety na prezenty:

Pamiętaj, że etykiety są darmowe tylko do użytku osobistego, czyli możesz je wydrukować na swojej drukarce i umieścić na prezentach. Możesz też je przesłać znajomym do podobnego użycia. Komercyjne użycie (czyli sprzedaż etykiet lub użycie jakiejkolwiek części mojego projektu w swoich projektach)  jest surowo wzbronione i jest złamaniem prawa autorskiego.

PS  Napisz, jeśli spodobały Ci się etykiety. Jestem bardzo ciekawa jak wyglądają Twoje prezenty z tymi etykietami. Podziel się zdjęciem w komentarzu lub na fejsie 🙂

Pozdrawiam!